TADIĆ TRAGIČAR FENERBAHČEA: Olimpijakos posle penal drame do polufinala!
Dušan Tadić u duelu sa Franciskom Ortegom, Foto: Serhat Cagdas / AFP / Profimedia

liga konferencija

Istanbul u suzama

Fudbaleri Fenerbahčea eliminisani su u iz Lige konferencija.

Turski velikan je u revanšu u Istanbulu savladao Olimpijakos rezultatom 1:0, što je bilo dovoljno za produžetke i kasnije penale.

U penalima je pobedu odneo grčki velikan i u polufinalu će igrati protiv Aston Vile.

Irfan Kaveči je već u 11. minutu anulirao prednost Olimpijakosa iz prvog meča (2:3).

Takav početak naveo je mnoge da ćemo i u Istanbulu gledati goleadu, ali umesto toga nismo više videli niti jedan gol do 120. minuta.

Usledili su penali, a Dušan Tadić, kapiten Fenera, je šutirao prvi i nažalost promašio ga je, tačnije odbranio ga je Konstantinos Colakis.

Ipak, imao je Fener šansu i dalje, pošto Jusuf El Arabi u drugoj seriji bio neprecizan. Čengiz Under je u trećoj promašio novi penal za domaćina, a potom je Rodineji u petoj seriji promašio penal za prolazak Olimpijakosa.

Leonardo Bonući je imao priliku da donese nastavak serije Feneru, ali i njega zaustavio Colakis, pa će Olimpijakos u polufinale.